Időmondó
Télelő
Időkép
Aranyfényű hajnalok. Ködtengerbe merülő alkonyok. S minden színpompás világ kibontakozik lassan, ahogy búcsúzik a tikkasztó meleg. Az élet egyszerre gyorsul fel és lassul le a szigeten, alkalmazkodva az év utolsó terméseihez. A tenger. A tenger dúl és fúl, akárcsak egy sértődött szerető. Szokatlan ez időtájt, hogy ezerarcú szörnyeteggé váljék.
hírek
Hírmondó
Kisebb helyreigazítások, illetve néhány eltűnt kép pótlása történt.
Írta: Szerkesztők
Frissítve: 2017.10.31.
NE,
... írj más nevével!
... káromkodj!
Reklámhoz pedig, használd az URL-t!

hírek
Üzenet
Latest topics
» Vigyázz! Kész! Mondd!
Vas. Dec. 24, 2017 2:01 pm by Shagu

» Remetelak
Szer. Nov. 29, 2017 2:47 pm by Shagu

» Kikötő - Halpiac
Hétf. Szept. 11, 2017 2:02 pm by Amarillisz

» Képajánló
Vas. Nov. 27, 2016 5:53 pm by Shagu

» Északi járás - Ördög kanyon
Kedd Aug. 23, 2016 6:18 am by Perhasan

» Hajnaldal Terem
Hétf. Aug. 22, 2016 5:29 pm by Asfalot

» Utcarész
Kedd Ápr. 26, 2016 11:02 pm by Yeon

» Vad vízű vidék
Csüt. Feb. 18, 2016 10:23 pm by Lumera

» A Szürke-folyó forrása
Vas. Feb. 14, 2016 10:12 pm by Rangor

» Keresett karakterek
Szomb. Feb. 13, 2016 4:12 pm by Hét Hold

Információk
Télelő
Gondolat
Gyönyörű és megszégyenítő dolog az ember életét mint egészet szemlélni: a műalkotás kész, a forma kerek. Egy ember elindul a Nagy Utazásra, de történetét itt hagyja mások tudatában.
Brian W. Aldiss

j
Itt vannak
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]

A legtöbb felhasználó (28 fő) Vas. Júl. 22, 2012 3:13 pm-kor volt itt.

Egy utazás kezdete

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Egy utazás kezdete

Témanyitás by Sifang on Kedd Jan. 20, 2015 9:13 pm

Még sötét van. Hideg, párás nyirkos hajnal.  A nap még nem kúszott fel az égre. A falu házai még csak nehezen kivehetők. A kéményekből már  csak lustán felszálló  füstnyalábok  jelzik,  hogy már a tüzek kezdik felemészteni utolsó tartalékaikat is.
 Fölkeltem a rönkről, amin ülni szoktam a kunyhóm előtt bementem és a parázsra dobtam a maradék rőzsét, hogy lássak. Átnéztem a holmimat, mindenem megvan.  Még utoljára végignézek az ismerős szobán, majd felkapom, a zsákom megfordulok és kilépek az ajtón.  A botomat szórakozottan kézbe vettem majd elindultam a harmatos fűben.  Megpróbálok minél csendesebben elmenni a házak mellett, de mivel már úgy is mindegy mert ma este már nem kell félnem a az unalmas szidalmaktól. Ezért gyorsítok lépteimen.  Nem akarok nagy feltűnést kelteni az útnak indulássommal. Aki számít attól már elbúcsúztam Anyától , Koranntól és a mestertől. Na meg a főnöktől. Az a vén róka nem nagyon akarta, hogy elmenjek.  Még sámánnak is kinevezett volna. Bár még mindig nem értem, hogy miért akar ennyire itt tartani.  Ebből az emlékből a falu határa ébresztett. Innen már csak a megművelt földek majd az erdő van.  Ma estére már olyan helyre is juthatok ahol még nem jártam az erdőben. Ilyen hely már nem valószínű, hogy van az erdőben bár már az új helyek gondolata is kellemes izgalommal töltött el.  Egy kövér üregi nyúl keresztezte utamat  az erdő széli tisztáson. Ezt a hibát többet már nem követi el. A potya zsákmány és  a szép nap hatására dudorászni kezdtem.
Bár kellemes tempóban gyalogoltam meglepően messzire jutottam.  Egy táborverésre alkalmas helyen letelepedtem tüzet raktam és elkezdtem sütni a vacsorámat.
Sifang
Földvérű-Vérelf

Mottó : Ha alkalmad van részt venni egy jó kalandon vagy egy jó lakomán akkor ne merészeld kihagyni!

Hol? : Írhasin

Ismertető jegy : Ha egy magas hosszú hajú fickót látsz világító szarvakkal kétségtelen, hogy velem találkoztál.
Kaszt : Vándor Ota

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Re: Egy utazás kezdete

Témanyitás by Rangor on Hétf. Feb. 02, 2015 2:55 pm

Fütyörészve, dudorászva sétáltam a fák között nagyjából napkelte óta, közben pengettem néha egyet-egyet lantom húrjain, hogy megnézzem ,hogyan szólhatna a dalocska, ha eljátszanám hangszeremen. Próbáltam dalba formálni kósza gondolataimat, vegyes érzelmeimet. Megálltam, hogy igyak egyet. Letettem lantomat egy fiatalabb fa tövébe, majd elővettem borostömlőmet, és húztam belőle egy nagyot. Kicsit felmelegedett ugyan de nem forrt meg. Ahogy a mézédes nedű lefolyt aszott nyelőcsövemen, éreztem, ahogy a kiszáradt torkom felissza a bor egy részét, hogy pótolja az elvesztett nedvességet. Egy kicsit jobban is éreztem magamat tőle. Eltettem a tömlőt, felvettem lantomat, majd körülnéztem, hogy végül is merre vagyok. Jól elkeveredtem az ösvénytől, ha akarnék, se találnék már vissza. ~De miért akarnék? Ha nem érdekel hol vagyok, akkor nem tévedtem el.~ gondolkodom el egy kicsit, majd fejemet megrázva tovább folytatom utamat az erdőben. Napnyugtakor azonban kezdem éhes lenni. Egész nap nem ettem semmit, és közben rám is esteledett.
Délkelet felé azonban megláttam valami fényességet, így arra vettem az irányt. Talán van arra valami házikó, aminek kedves gazdája beengedi a megfáradt dalnokot éjszakára, nehogy széttépjék odakint az éhes vadállatok.
Amikor már csak hatvan ölre voltam a fényforrástól, akkor láttam, hogy egy tábortűz hirdeti fennen a civilizáció jelenlétét. Ez azt jelenti, hogy valaki van a közelben, és talán van nála egy kis felesleges étel. Ez az éhség kezd egy kicsit kényelmetlen lenni.
Megálltam, és feltettem maszkomat, majd egyenesen a tűzhöz vettem az irányt.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Rangor
Átokkal sujtott

Mottó : Az egész élet sörivás, mig te leszel az alátét.

Hol? : vadászaton (vagy nem)

Ismertető jegy : kereszt alakú sebhely a háton, vörös szájmaszk
Kaszt : Vadász

Témanyitás by Sifang on Vas. Ápr. 19, 2015 9:05 pm

A tábortűz kellemesen pattogott a nyúl szépen pirult és ínycsiklandó illatok terjengtek a levegőben. Éppen a kulacsom után nyúltam amikor hirtelen zajra lettem figyelmes. Valaki van a közelben. Pár pillanatot fülelek majd amikor behatároltam ,hogy merről jön a hang kivontam a kardomat és a tűz körén kívül kerestem rejtekhelyet magamnak. Itt jó lesz -gondoltam- nem láthat meg hiszen el fogja vakítani a tűz. Ezután azon kezdtem el töprengeni, hogy ki és miféle lehet aki ilyen hangosan csörtet az erdőben egy tűz felé. Vagy nagyon erős vagy nagyon botor.Nagyon erős futott át a fejemen a gondolat és egy hideg villámcsapásként ért a képe a nevető falusiaknak akik azon nevetnek, hogy egy napig sem voltam úton és megalázottként térek vissza a faluba. Ezt semmiképpen nem hagyhatom!! Lesz ami lesz megoldom.
Sifang
Földvérű-Vérelf

Mottó : Ha alkalmad van részt venni egy jó kalandon vagy egy jó lakomán akkor ne merészeld kihagyni!

Ismertető jegy : Ha egy magas hosszú hajú fickót látsz világító szarvakkal kétségtelen, hogy velem találkoztál.

Témanyitás by Rangor on Hétf. Ápr. 20, 2015 3:33 pm

Közeledtem a tűzhöz. Az alak akit a tűz körül láttam, már nem volt ott. Nem tudom, miért bújt el, hiszen nem akartam bántani. Egyébként sincs semmi haszna, ugyanis a szaglásom nagyon jó, ezért a szuroksötétben is megtalálnám- gondoltam, majd ezután körbeszimatoltam, miután a maszkot elvettem orrom elől, hogy csak alsó állkapcsomat takarja. Frissen sült nyulat vettem észre a tűz feletti nyárson. A finomság láttán kordult egyet üres hasam, és már nyúltam is volna érte, ha meg nem éreztem volna az elbújt személy szagát is. Különös volt, akár egy húsbelű fáé. Hús. Amint ez a szó eljutott a tudatom aljába, elkezdett vörös köd ereszkedni a szememre. Nem tudtam másra gondolni. HÚS. Egy pillanat múlva eloszlott a köd, és én ülve találtam magam két fa között. Amellett a két fa között jöttem ki a tisztás szélére, de arra, hogy leültem nem emlékeztem, és arra sem, hogyan oszlattam el a ködöt, amikor nem is tettem ellene semmit. Hogyan?
Kissé elfelejtettem, hol is vagyok pontosan, aztán meghallottam a tűz ropogását, és eszembe jutott. Éppen tudtára akartam adni a nyúl tulajdonosának, hogy jöjjön elő, és hogy szeretnék venni egy keveset a vacsoráját jelentő megtermett tapsifülesből. Megigazítottam a maszkomat, majd felálltam. Meggyőződtem róla, hogy hangszeremnek nem esett baja, majd a rejtőzködő egyénhez intéztem szavaim:
-Feleslegesen bújtál el. Nem akarlak bántani. De ha nem jössz elő a borókabokorból, akkor az a te dolgod.
Előrenyújtottam nyitott tenyereimet, hogy lássa, fegyvertelen vagyok. Remélem belátja, hogy felesleges bújócskáznia, és végre szemtől szembe beszélhetünk.

Rangor
Átokkal sujtott

Témanyitás by Sifang on Hétf. Nov. 09, 2015 5:30 pm

Ahogy odaért a tűzhöz, körbeszimatolt. Nagyon furcsa volt nekem ez a valaki... Úgy nézett ki, mint egy ember, de volt benne mégis valami más, szinte éreztem benne az állatot. Aztán furcsa dolog történt. Kezdett megváltozni az alakja, mintha lassan egy állatszerűséggé változna, de aztán visszaalakult. Nagyon gyanús volt nekem ez a valaki, de ettől függetlenül kíváncsi is voltam rá.
Tudta, hogy itt vagyok. Jelezte, hogy nem akar bántani, és úgy döntöttem, előjövök, de felkészültem egy esetleges támadásra. Odamentem hozzá, és megkérdeztem:
- Mit keresel itt? Mi dolgod van velem?
Sifang
Földvérű-Vérelf

Témanyitás by Rangor on Hétf. Nov. 09, 2015 10:15 pm

Minden kétséget kizáróan sikerült meggyőznöm arröl, hogy ÉN nem akarom bántani, mert megmutatta magát. Elf kinézete volt, de szarvak helyezkedtek el a fején. Olyan volt, mint az alvilágiak fattyai a régi mesékből. Azt kérdezte, mit keresek az erdő mélyén, én pedig készséggel válaszoltam... volna, ha tudtam volna mit felhozni mentségemre. Nem kerestem én senkit és semmit, csak nyugalmat. Szerettem volna, ha senkivel nem találkozom, mert éreztem, hogy egyre erősebb. Mindig nehezebb és nehezebb visszatartani; bár, ha így végiggondoljuk, akkor logikus. Egy vadállat sem szereti, ha ketrecben tartják, és mindent megtesz, hogy kiszabaduljon. Ezzel kell együtt élnem, és mindig nekem kell győznöm, mert ha nem, annak soha nincs jó vége; ezt már tapasztaltam. Az előbb is majdnem megtörtént, és nem is értem, miért nem alakultam át végül. Valyon miért?
Viszont, hogy mégse hagyjam válasz nélkül a férfit, aki ott állt előttem (vélhetően egyre türelmetlenebbül), megkíséreltem kielégítő feleletet adni arra a kérdésére, hogy mit keresek erre, miért vagyok itt.
-Csupán bolyongtam az erdőt járva, és dalolászva, és estefelé jutott eszembe, hogy reggel óta nem ettem semmit. Ezért, amikor megláttam a tűz fényét, egyből idesiettem, hátha aki gyújtotta, megszánja eme szegény vándor dalnokot, cserébe pedig gondoskodok a jó hangulatról.

Rangor
Átokkal sujtott

Témanyitás by Sifang on Kedd Nov. 10, 2015 1:55 pm

Nagyon nem tetszett nekem ez a valaki. Nagyon furcsa érzés volt a közelében... Mintha egy rejtett vad akarna kitörni, és csak a megfelelő pillanatot várná...
Egy ideig csak állt, én pedig egyre feszültebben vártam a választ. Nem is tudom, miért éreztem így magam... Nem voltam egészen biztos abban, hogy barát-e vagy ellenség.
Odadobtam neki a nyúl felét.
-És mi a neved, dalnok?
Sifang
Földvérű-Vérelf

Témanyitás by Rangor on Kedd Nov. 10, 2015 4:33 pm

Látszott rajta, hogy nem volt teljesen meggyőződve arról, hogy nem fogom bántani. Jól tette, hiszen magam sem voltam biztos benne. Igyekeztem azon lenni, hogy ez ne történjen meg. Együttműködésem jeleként meg is válaszoltam igen egyszerű kérdését.
-A nevem Rangor. Benned kit tisztelhetek?- hangzott el szinte zsigerből, mégis kiváncsi is voltam egy kicsit az ő nevére; elvégre egyszerűbb módja nem is lehetne a megszólításnak, mint az, amit erre találtak ki. A felajánlott ételt örömmel vettem, de egyelőre nem tudtam megenni. Ennek volt elvi és gyakorlati gátja is, mégpedig a következők. A gyakorlati a maszkom volt, az elvi pedig az, hogy nem tudtam, hogyan reagál majd, ha meglátja szokatlan fogazatom.
-Ne ijedj meg, ha látnál valami szokatlant!- figyemeztettem, majd kikötöttem a vörös kendőt, és eltettem az övemre akasztottam, ahogy a száradó ruhákat szokás a szárítókötélre. Nagyra nyitottam a számat, majd haraptam egyet a nyúlból, és úgy éreztem, ennél jobbat csak otthon ettem még régen. (Ha kérdezett volna még, most így teli szájjal nem tudok azonnal válaszolni, szeretném előtte lenyelni az ételt.)

Rangor
Átokkal sujtott

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics