Mythos, ahol legendák születnek
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Időmondó
Télelő
Időkép
Aranyfényű hajnalok. Ködtengerbe merülő alkonyok. S minden színpompás világ kibontakozik lassan, ahogy búcsúzik a tikkasztó meleg. Az élet egyszerre gyorsul fel és lassul le a szigeten, alkalmazkodva az év utolsó terméseihez. A tenger. A tenger dúl és fúl, akárcsak egy sértődött szerető. Szokatlan ez időtájt, hogy ezerarcú szörnyeteggé váljék.
hírek
Hírmondó

Írta: Szerkesztők
Frissítve:-
***
NE,
... írj más nevével!
... káromkodj!
Reklámhoz pedig, használd az URL-t!



Információk
Télelő
Gondolat
Gyönyörű és megszégyenítő dolog az ember életét mint egészet szemlélni: a műalkotás kész, a forma kerek. Egy ember elindul a Nagy Utazásra, de történetét itt hagyja mások tudatában.
Brian W. Aldiss


j
Itt vannak
Ki van itt?
Jelenleg 3 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 3 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (28 fő) Vas. Júl. 22, 2012 3:13 pm-kor volt itt.

Vad vízű vidék

2 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Vad vízű vidék Empty Vad vízű vidék

Témanyitás by Lumera Pént. Jún. 05, 2015 7:28 pm

A hegyekből áradó patakok sebes folyású folyókká szélesedtek itt, melyek mind a Reményt táplplják. A hegyek közül néhány olyan magasra megnőtt itt, hogy kopasz tetejüket nem is mindig lehet látni a felhőktől. Errefelé sokféle állatnak nyújtanak menedéket a gyors patakok, a magas hegyek, vagy épp a sötét barlangok. A kivájt járatok többsége egyszerű medve vagy farkasbarlang, de néhány olyan nagy, hogy ilyen viszonylag kis méretű állatok nem áshatták. A hegyeket borító növényzet sem egységes: van amelyiken burjánzik az erdő, a szomszédján viszont már alig akad fa, és ez utóbbinak csúcsa is hiányzik. Néha érezni lehet a tetején egy különös szagot, és néha maga a hegy is megmozdul.
Lumera
Lumera
Gólem

Mottó : Az élet egy játék. Lehetsz a dáma, én majd leszek az ász.

Hol? : a jó öreg anyaföldön

Ismertető jegy : Obszidiánszínű szemek, fekete szalag, harangjátékszerű tiszta hang.
Kaszt : vándor (többnyire)

Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Lumera Szomb. Jún. 06, 2015 8:58 am

Pár napja, hogy elindultam, és máris eltévedtem, bár nem is tűnt fel, mert ez a táj egyszerűen csodás. A tiszta patakokban a pisztrángok úszkálnak, a sekélyebb résznél most épp egy medvecsalád halászik. A kölykök inkább csak összefröcskölik magukat, mert eddig egyetlen halat sem fogtak. Órákig elnézném még őket, de a nap már túl van a delelőn, és ki szeretnék jutni ebből a völgyből még napszállta előtt.
Az egyik hegyoldalon mászok fel, itt-ott megálva az igen gyéren elhelyezkedő fák árnyékában, és talán már félúton járok, amikor egy nagy barlangnyílást találok. Megállok egy kicsit a szájánál, majd örömmel veszem tudomásul, hogy van egy másik kijárata is, hiszen érzem, hogy jár a levegő. Fákjagyújtás után belépek a sötét barlangba, ahonnan egy kis patak igyekszik kifelé és folyik le a hegyoldalon. Még egy utolsó pillantást vetek erre a szép völgyre, majd belépek az áthatolhatatlan sötétség birodalmába. Engem nem zavar a sötétség, mivel tudom, hogy csak szélirányt kell menni, és ki fogok jutni az alaút másik végén.
Egy lépcsőre hasonlító képződményen folyik le a patak, de én felfelé igyekszem rajta, mivel onnan fúj a szél. A lépcsőfokok túl magasak ahhoz, hogy csak egyszerűen felsétáljak rajtuk, mindegyik megvan ledalább két méter, ezért leteszem a fákját egy száraz sarokba, majd kis létrafokokat vájok az első lépcsőbe. Miután ez megvan, fogom a fákját, és felmászok a második emelkedőhöz. Itt ugyanezt meismétlem, és máris túl vagyok ezen az akadályon.
Hirtelen valami szokatlant tapasztaltam, ugyanis éreztem, hogy valaki más is van a közelben. Gyorsan leraktam fákjámat a kanyarban, majd visszahúzódtam a fal árnyékába. Innen kileshetem, ki az, aki jön velem szemben. Lehet, hogy veszélyes.
Lumera
Lumera
Gólem

Mottó : Az élet egy játék. Lehetsz a dáma, én majd leszek az ász.

Hol? : a jó öreg anyaföldön

Ismertető jegy : Obszidiánszínű szemek, fekete szalag, harangjátékszerű tiszta hang.
Kaszt : vándor (többnyire)

Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Xerath Szer. Nov. 04, 2015 6:57 pm

*Fény töri meg a barlang sötétségét, alakot váltok, szárnyaimat behúzva nesztelen léptekkel haladok a fény felé. Ujjaimat ökölbe szorítom, halk lélegzetvétellel haladok a fény felé. Majd megtorpanok, hallom a lélegzetvételét, felemelem ökölbe szorított jobbomat majd kinyújtom mutató ujjamat. S halkan megszólalok.
- Tudom, hogy ott rejtőzöl... A fáklyád fénye elárul téged idebent....
*Szememnek nem természet ellenes a sötétség, elvégre magam is az ő teremtménye vagyok. A sötétből születtem s itt is érzem a leginkább otthon magam.
- Vagy talán azt szeretnéd magam vegyelek rá, hogy elő lépj?
Xerath
Xerath
Anyagi - Faunadémon


Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Lumera Csüt. Nov. 05, 2015 8:54 am

Hamar meg is szólal, és a szavaiból hallható, hogy ő is tudja, hogy itt vagyok. Mivel egyáltalán nem áll szándékomban bántani ok nélkül, úgy döntök, eleget teszek kérésének, és előlépek az árnyékból. Egy nagyon furcsa torz arcú szarvakkal rendelkező egyény áll a fákja fényében; kissé meglepett, mert most találkozok hosszú idő óta valakivel, az utolsó dialógusomnak megvolt talán ötven éve. Ha nincs ellenére, felveszem a padlóra helyezett világítóeszközömet. Miközben bal kezemmel tartom a fákját,  rögtön fel is teszek egy kérdést.
-Mit keresel errefelé? Én éppen a kijárat felé igyekszek, mert szeretnék estére kiérni a szabad ég alá.
Lumera
Lumera
Gólem

Mottó : Az élet egy játék. Lehetsz a dáma, én majd leszek az ász.

Hol? : a jó öreg anyaföldön

Ismertető jegy : Obszidiánszínű szemek, fekete szalag, harangjátékszerű tiszta hang.
Kaszt : vándor (többnyire)

Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Xerath Csüt. Nov. 05, 2015 6:41 pm

*Végig nézek a női alakon, kissé felhúzom szemöldököm, majd testem elkezd átváltozni. Szarvaim szép lassan eltűnnek fejem tetejéről, s hosszú haj formájában kezdenek megjelenni. Fülek lesznek helyükön, mik egész hegyesek, majd egy elf szempár tekint vissza a lányra. S kérdését hallva elkezdek gondolkozni miért is vagyok itt.
- Létezésem okát keresem, azt amiért megteremtettem... Hosszú idők óta járom a világot, de nem lelem.
*Kezeimet össze fonom magam előtt, majd egyikkel államat megfogva kezdek gondolkozni.
- A kiutat?- Nézek vissza magam mögé- Oly régóta bolyongok már e rendszerben, hogy magam sem emlékszek hol jöttem be... De ha akarod... Segíthetek neked... Ember?
* Nézek rá gyanakvó tekintettel. Nem érzem, hogy fajtámbéli lenne, s első látomásra emberi lénynek tűnik.
Xerath
Xerath
Anyagi - Faunadémon


Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Lumera Szomb. Nov. 07, 2015 10:27 pm

Ahogyan a szemem láttára alakul át, nem fog el félelem, vagy ámulat, inkább szerény meglepődés; hiszen én is képes vagyok alakot váltani, más is rendelkezhet hasonló képességgel. Ami már kicsit jobban felkavarja az állóvizet, az az, amikor kijelenti, hogy létezésének okát keresi már egy jó ideje. Ez egy kicsit engem is elgondolkoztat, hogy: vajon mi lehet az én életem célja? Ebbő csupán akkor zökkenek ki, amikor azt mondja, hogy már hosszú ideje bolyong itt lent. Én biztos voltam benne, hogy a kijárat már nem lehet nagyon messze. Tehát ő eltévedt ezekben a járatokban, mindezek ellenére mégis próbál segítségemre lenni, legalább is elmondása szerint. Amikor az ember szót kiejti, értetlenül bámulok vissza, mivel én ilyenről még nem hallottam. Nsm tudom, mit kéne mondanom, így inkább csendben maradok.
Lumera
Lumera
Gólem

Mottó : Az élet egy játék. Lehetsz a dáma, én majd leszek az ász.

Hol? : a jó öreg anyaföldön

Ismertető jegy : Obszidiánszínű szemek, fekete szalag, harangjátékszerű tiszta hang.
Kaszt : vándor (többnyire)

Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Xerath Vas. Nov. 08, 2015 9:54 pm

*Elbiccenten fejem, értetlen arcot vágva.
-Akkor ezek szerint nem... Hát ahogy gondolod...
*Vonok vállat, s indulnék is tovább.
- Majd odakint találkozunk.
*S ahogy odébb sétálok tőle ismét démoni alakomba öltöztem, majd sötét árnyak kezdtek körülöttem keringni, s eltűnök a lany szemei elől. Beolvadva az árnyak közé. Ha kiér a barlangból a bejáratnál ismét megpillanthat csak most női alakomban.
Xerath
Xerath
Anyagi - Faunadémon


Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Lumera Hétf. Nov. 09, 2015 10:43 pm

Ha a hülyeség fájna, most azonnal bele kellene ugornom a forró lávába, hogy enyhítsem a fájdalmat. Nem mondtam semmit, és ezért itthagy a sötétség mélyén a fákjámmal, ami hamarosan elalszik. Gyorsan ki kell találnom vagy vele, vagy nélküle. Koncentrálok, hogy megtudjam, hol vagyok, és hogy merre van a felszín. Úgy tűnik, a legrövidebb út az egyenes lesz, ezért élve képességeimmel  pár perc alatt kiásom magamat a hegy oldalára. Igaz, így nyílegyenesen alig tettem meg ötven ölt, mégis oda kellett figyelnem, nehogy beomoljon a barlang. Kisebb rezgések így is keletkeztek, de legalább nem omlott a fejre az egész. A természetes kijárat néhány ölnyivel lejjebb helyezkedik el, és valaki van is a barlang szájában. A kinézete nem ismerős, mégis az az érzésem van, mintha már találkoztam volna vele. Megnézem magamnak közelebbről, csak előbb leporolom ruháimat. Amint ezzel megvagyok, egy arra alkalmas helyen lemászok az ismerős idegenhez. Meg is szólítom.
-Bocsásson meg, ha tévedek, de találkoztunk mi már?
Remélem nem néz majd butának, vagy netán tolakodónak, csupán eléggé bizonytalan vagyok vele kapcsolatban.
Lumera
Lumera
Gólem

Mottó : Az élet egy játék. Lehetsz a dáma, én majd leszek az ász.

Hol? : a jó öreg anyaföldön

Ismertető jegy : Obszidiánszínű szemek, fekete szalag, harangjátékszerű tiszta hang.
Kaszt : vándor (többnyire)

Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Xerath Kedd Nov. 10, 2015 12:41 am

*Rápillant a női szempár a lányra, elmosolyodik s halkan megszólal. Oly kacérul ahogy csak lehet.
- Találkozni? Meglehet, életem során sok lénnyel találkoztam már... De olyannal aki erre képes még soha...
*emelem kezem ajkamhoz majd halkan kuncogok egyet.
- Talán jobban felismernél ha....
*Tekintek körbe senki sehol, majd változom át abba az elf alakba akit láthatott odalent a barlangban.
-Ha ezen alakomban jelennék meg? Hogy neveznek ember ki nem is oly ember mint amennyire annak látszik?
*Kissé előre dőlök majd ha nem mutatkozott eddig be megelőzöm.
- A nevem Xer
*Tekintek fel a lányra majd feljebb is emelkedem.
Xerath
Xerath
Anyagi - Faunadémon


Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Lumera Kedd Nov. 10, 2015 4:51 pm

A nő átváltozik azzá, akivel odabent találkoztam. Ezek szerint őt nehéz lenne megfaragni szobornak úgy, hogy mindig felismerhető legyen. De bebizonyosodott, hogy igazam volt, és már találkoztunk; ennek örülök. Válaszolok is kérdésére, legalábbis arra a részére, amit értek.
-Lumera vagyok, bár a többi dolgot, amit mondtál, még mindig nem értem. Felvilágosítanál, kedves Xer? -Ha megteszi, majd megköszönöm. Addig is figyelek arra, amit egyébként mond, vagy tesz. Szeretnék többet megtudni róla.
Lumera
Lumera
Gólem

Mottó : Az élet egy játék. Lehetsz a dáma, én majd leszek az ász.

Hol? : a jó öreg anyaföldön

Ismertető jegy : Obszidiánszínű szemek, fekete szalag, harangjátékszerű tiszta hang.
Kaszt : vándor (többnyire)

Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Xerath Kedd Nov. 10, 2015 11:03 pm

*Fúrcsán nézek a lányra, majd egy mély levegőt veszek.
- Mégis mit nem értettél Lumera?
*Emelem meg kezeimet értetlenségemet kifejezve a kérdés iránt.
Xerath
Xerath
Anyagi - Faunadémon


Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Lumera Szer. Nov. 11, 2015 8:18 am

Értetlenséget kifejezéző magatartása nyilvánvalóvá teszi számomra, hogy nem fogalmaztam eléggé tisztán; bár ez érthető, hiszen régen beszéltem már valakivel. Megpróbálom még egyszer, most már remélhetőleg teljesen érthető módon kifejezésre juttatni tudatlanságom okát.
-Nos, ezt az "ember" kifejezést szeretném, ha megmagyaráznád, mivel ezt ma hallottam először.
Amennyiben még most sem értené meg, mit szeretnék kérni tőle, felhagyok hiábavaló próbálkozásommal, és inkább felajánlom neki, hogy: -keressünk valami biztonságos helyet éjszakára.
Lumera
Lumera
Gólem

Mottó : Az élet egy játék. Lehetsz a dáma, én majd leszek az ász.

Hol? : a jó öreg anyaföldön

Ismertető jegy : Obszidiánszínű szemek, fekete szalag, harangjátékszerű tiszta hang.
Kaszt : vándor (többnyire)

Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Xerath Szer. Nov. 11, 2015 5:51 pm

*Arcomra talán kis meglepődöttség szökik, s elgondolkozok azon vajon miféle lényt sodort az utamba az élet aki még csak emberekkel sem találkozott. Kik olyanok a földnek mint megállíthatatlan pestisjárvány. Szaporodnak sokasodnak majd öldöklik egymás sarjait, s világunkat emésztik fel.
- Az ember egy alantas élőlény, kik éppen oly formában léteznek mit most te magadra öltessz. Avagy mint a másik alakom, amiben imént láthattál.
* Szól halkan a szám, hisz ki tudja hol van Füle az embereknek kik közül sokan a pusztításunkban lelnek élvezetet.
- Azt hiszik ővék minden mit a föld terem s ad. Érted már Lumera?
* S ha még mindig áll a kérdés mi a biztonságos helyre utal magam is csak bolintok egyet erre.
- Bizony kéne olyan is, bár közel s távol nincs olyan lény ki vegezhetne velem.... De keressünk.
Xerath
Xerath
Anyagi - Faunadémon


Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Lumera Szer. Nov. 11, 2015 9:59 pm

Végre megértettem. Tehát a konklúzió szerint az emberek mind megáltalkodottan önző lények, akikhez a megtévesztésig hasonlít a külsőm. Remélem ez nem valami rossz előjel arra, hogy lényegében én sem vagyok más, mint ők. De illene megköszönnöm a felvilágosítást, és ezt azonnal meg is teszem.
-Köszönöm, Xer. Most már értem. Azt nem tudom még, hogy te miféle vagy, csupán annyit sikerült megállapítanom, hogy remekül váltasz alakokat, és többet tudsz a világról, mint én.
Ezt én egyáltalán nem szégyellem bevallani, elvégre időm nagy részében csupán magam és képességeim mélyebb megismerésére fordítottam az időt; meg természetesen az eddig látott élőlények tanulmányozására. Ez is hasznos lehet, sőt, nincs kizárva, hogy ilyen dolgokban ő kevésbé jártas, mint én.
A nap lassan eltűnik az égről, és nemsokára sötét lesz. Ideje lenne valami menedéket keresni éjszakára. A barlangban nem tudom mennyire lenné(n)k biztonságban, de jobb, mint a szabad ég alatt, ráadásul közel van a patak is, tehát lenne friss víz a közelben. Meg is kérdezem Xert, mi a véleménye erről.
-Mivel lassan beesteledik, én lepihenek itt a barlangban a kijárathoz közel. Velem tartasz?
Lumera
Lumera
Gólem

Mottó : Az élet egy játék. Lehetsz a dáma, én majd leszek az ász.

Hol? : a jó öreg anyaföldön

Ismertető jegy : Obszidiánszínű szemek, fekete szalag, harangjátékszerű tiszta hang.
Kaszt : vándor (többnyire)

Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Xerath Csüt. Nov. 12, 2015 1:57 am

*Végig nézek magamon mikor a lány rólam beszél, majd vissza pillantok rá. Mély levegőt szippantok be majd halkan válaszolok.
- Hogy miféle... Egy kóborló árnyék, nem több. Az emberek démonnak hívnak minket, ártalmas lények kik csak a pusztításban léteznek. Ezek vagyunk mi- kuncogom el magam- a bagoly mondja verébnek.... Azt hiszem.
*Majd a lány a barlangra utal, kissé elhúzom a számat nem igazán fűlik hozzá a fogom, hogy ismét vissza térjek oda. Államat végig simítom kezemmel majd leeresztem azt. Ujjaim hegyes karmokba kezdenek végződni, majd lassan egész karom a démoni alakját kezdi felölteni. S hamarosan az a helyes elf arc, egy sötét markáns arccá alakul, szarvaim egyenesen az égnek merednek, majd szárnyaimat kinyújtóztatom. Hatalmasak, kétszer akkorák mint egész testem.
- Nehéz egy szűk bőrbe bújva élni, viszont a kétlábú halandók nem képesek elfogadni ezt a testet ami nekem adatott.
*Felső testem fekete páncél borítja mi testemhez simul, lábaimon ehhez hasonló nehéznek tűnő páncélzat.
- Nem hiszem, hogy én vissza szeretnék oda menni... Túl régóta bolyongtam már odalent, s semmi hasznosat nem találtam... De igaz... a szabad ég alatt.
*Fordulok oda két fához, amik úgy álltak egymás mellett mint segítő jóbarátok támasztották egymást, hogy el ne essenek. Kezemet megemelem, szemem élénk vörösbe fordul. S árnyak jelennek meg körülöttünk, nyitott tenyerem ökölbe szorul majd halkan megszólalok.
- Menedéknek pont megfelel... Gyerünk, dologra...
*Suttogom tovább az árnyak pedig elillannak, s száraz fákkal kezdik körbe építeni az egymást megtámasztó két jó barátot. S hamarosan egy rögtönzött kis kunyhó jelenik meg előttünk, moha akad bőven azzal fedik le azt, ha éjjel esőre állna akkor se öntsön ki minket. Szárnyaimat össze csukom s magam köré tekerem. Mintha csak egy kabát lenne rajtam s kilátszik alóla két kezem. Az árnyak dolguk végeztével eltűnnek viszont hagytak a kunyhó előtt egy száraz kidőlt fát ami még enyhén nedves is volt, de kellő erővel lángra lehetett gyújtani.
- Én úgy érzem... - Tekintek rá a lányra- hogy ott töltöm az estét. Ha gondolod, csatlakozhatsz hozzám...- Vigyorodok el, ami inkább már vicsorgásnak látszik ebben az alakban be kell vallanom nem is sok a különbség.
*Elindulok a kis építmény felé, majd oda úton megragadom a fát, s puszta kézzel kezdem apró kis darabokra törni. S ha a lány is velem tart s megáll mellettem egy jó adagot tartok ki felé.
- Vidd be kérlek míg a maradékkal is végzek....
*S ha segít akkor át is nyújtom neki, nem tudom milyen erős a lány de ezzel a súllyal még egy ember leányzó is megbírkózna nem hogy egy olyan lény mint ő. S nemsokára én is követem a maradékkal. A kunyhócska közepén a fákat egymásra helyezem, a kijárat előtt ami teljesen nyitott, hogy a füst ott távozhasson. Majd kezem felé helyezem, ilyenkor jön jól az a csipetnyi elemi mágia amit tanultam a halandóktól.
- Hogy is van....? Ja igen már emlékszem.... rég nem használtam már ilyen fajta mágiát....
*Nem kellenek szavak, legalább is nem az én számomra, hogy magát a mágiát formába öntsem. Tenyeremből meleg árad kifelé, majd a fákra helyezem. Kis idő múlva a fa pattogni, füstölni kezd, s ahol füst van ott a tűz is hamar megjelenik. S ekkor tekintek vissza a lányra.
- Te miféle vagy? Ha nem emberi lény?
Xerath
Xerath
Anyagi - Faunadémon


Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Lumera Pént. Nov. 13, 2015 3:30 pm

Csodálatos érzés látni, ahogyan más átformálja magát, és a környezetét. Azt hiszem, ezt jelenti a hatalom: képesnek lenni megváltoztatni dolgokat. Meglehetősen könnyen képes vagyok pozitívan tekinteni Xer eddigi tetteire, már amiket láttam. El is határozom magamban, hogy segítek neki, ha kéri.
Néhány perc alatt egy kényelmes kis kunyhót épít össze, és még tüzifáról is gondoskodik. Örömmel fogadom felkérését, mely sokkal jobban hangzik, mint egy huzatos barlangban tölteni az éjszakát. Amikor megkér, hogy vigyem be a fát, természetesen egy szó nélkül megfogom, és felemelem, hogy bevigyem a házba. Egyáltalán nem nehéz, de nem is mondanám könnyűnek. Belülről egy kicsit sötétnek tűnik az építmény, de amikor Xer tüzet gyújt, egyből jobb lesz. Amikor megkérdezi, hogy mégis milyenféle vagyok, egy kicsit elgondolkozom, mit is kéne erre mondanom. Néhány pillanat múlva aztán meg is válaszolom kérdését.
-Inkább megmutatom.
Ahogy ezt kimondtam, kimegyek a kunyhón kívülre, és tizenöt-hat lépésre meg is állok. Külső borításomon repedések jelennek meg, majd a repedésekből egy barnás áttetsző réteg vonja be egész testfelületemet, majd gyorsan elveszti áttetszőségét, és gránitszerűen vörösesbarna színű szobor formáját veszem magamra. Ruháim is ugyanúgy kőkeménységben borítják testemet. Éjszínű szalagomat most leveszem, és jobb csuklómra kötöm. Remélem Xer értékeli majd válaszom minőségét.
Lumera
Lumera
Gólem

Mottó : Az élet egy játék. Lehetsz a dáma, én majd leszek az ász.

Hol? : a jó öreg anyaföldön

Ismertető jegy : Obszidiánszínű szemek, fekete szalag, harangjátékszerű tiszta hang.
Kaszt : vándor (többnyire)

Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Xerath Szomb. Nov. 14, 2015 5:14 pm

* A lány válasza sokkalta többet mondott el mint vártam volna. Nézem a csodás átalakulást ami a szemeim előtt fut végbe. Kissé meglep bár hisz nem találkoztam még csak hasonlóval sem, pedig már járom a világot pár száz éve.
- Hmm-tőr elő hangom- Érdekes teremtmény vagy, még sosem láttam hozzád hasonlót.
*Segitem fel magam egyik kezemmel majd Közelebb sétálok a lányhoz. Kinyújtom kezem felé de még mielött hozzá érnék megáll s rapillantok.
- Szabad?
*Ha a lany igent felel megfogom a gránit arcot bár addigra kezem már az emberi alakjában van. Sokkal jobban érzem ezekkel a kezekkel mi a különbség érintés és gyilkos szorítás között. Végig simítom azt majd kicsit elbiccen fejem.
- Érdekes, olyan mintha a kő életre kelt volna. -Húzom el kezem.- bocsáss meg nem akartalak megsérteni. Olyan mintha rám mondanánk hogy az árnyékunk kelt életre.
* Majd várok mit felel.
Xerath
Xerath
Anyagi - Faunadémon


Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Lumera Vas. Nov. 15, 2015 10:20 pm

Láthatóan meglepődik azon, amit lát. Számítottam rá, hiszen én sem voltam másként, amikor ő alakult át előttem. Nem vonakodok igent mondani azon kérésére, hogy megérinthessen, nem látom okát, miért tiltsam meg. Halványan bár, de érzem, amikor végigsimítja kezét az arcomon. Röviddel ezután megállapítja, hogy olyan, mint az életre kelt kő, majd rögtön bocsánatot is kér rossznak ítélt kijelentéséért.
-Semmi baj. -Nem veszem sértésnek vagy kellemetlennek azt, ha valaki kimondja, amit gondol. El is mondom, hogy én mit gondolok erről.
-Szerintem nem is áll olyan távol az igazságtól az, amit mondtál. Igaz, nem tudok teljesen eggyé válni a földdel majd újra testet ölteni, viszont sok olyan dolgot tudok, amit mástól nem láttam még.
Ha kíváncsi rá, akkor megmutathatom neki, hogyan tudom formálni a földet vagy/és a köveket.
-Megmutassam mit tudok még?
Kérdésemet nem bizonyítási vágyból vagy hencegés céljából teszem fel, csupán szeretném látni, mások hogyan vélekednek természetadta képességeimről. Amennyiben igent mond, úgy leguggolva markolok egy arasznyit a földből, majd kezeimmel összeszorítva egy (csaknem) tökéletes gömbbé formázom, amit aztán egy ujjnyi vastag kis koronggá lapítok, majd visszateszem oda, ahonnan elvettem, úgy, ahogy elvettem.
Lumera
Lumera
Gólem

Mottó : Az élet egy játék. Lehetsz a dáma, én majd leszek az ász.

Hol? : a jó öreg anyaföldön

Ismertető jegy : Obszidiánszínű szemek, fekete szalag, harangjátékszerű tiszta hang.
Kaszt : vándor (többnyire)

Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Xerath Vas. Nov. 15, 2015 11:03 pm

*A lány nem veszi zokon amit mondtam, ez igazán jó jel, nem is szándékoztam megsérteni. Majd felkínálja a lehetőséget, hogy további rálátást nyújtson a képességeire amire én persze igent válaszoltam. S végig nézem amit csinál, láttam már hasonlót varázslóktól akik a mágiájukkal irányították a föld elemét. De ezt mégsem mondanám ugyan olyannak mint azt. Ezt sokkalta tisztábbnak érzem, mintha a föld szinkronban lenne a lánnyal s fordítva is igaz.
- Ez nagyon érdekes, mintha összeköttetésben állnál a földdel. Bár ez nem meglepő, hisz tested is ezt mutatja. Megkérhetlek, hogy változz vissza az előbbi alakodba, én is mutatnék neked valamit.
*Mosolyodom el a lányra, majd ha megteszi ujjammal a lány lábaihoz mutatok. S alatta egy fekete kör jelenik meg, egy pillanattal később a levegőben találhatja magát, jóval a föld felett. No persze zuhanó ereszkedésben. Nem véletlenül kértem meg hogy változzon vissza ama gránit formában elég súlyos lehet, még az én erőmnek is. Míg a lány zuhanni kezd szárnyaimat szétnyitom, lábaimmal elrúgom magam a földtől. Felrepülök, egyenesen vele szemben, s ahogy ő esik elkapom s feljebb viszem.
- Mond repültél már valaha?
Xerath
Xerath
Anyagi - Faunadémon


Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Lumera Hétf. Nov. 16, 2015 10:31 pm

-Hogy össze vagyok kapcsolódva a földdel? Talán valóban valami ilyesmiről lehet szó.
Nekem eddig ez soha nem fordult meg a fejemben, és soha nem tettem fel magamnak egzisztenciális kérdéseket. Talán így bő ötszáz év után ideje lenne, bár eléggé nagy feladat lehet. Talán a belsőmet is meg kellene tanulnom alakítani hasonlóan, mint ahogyan teszem a külsőmmel.
Eleget téve Xer kérésének, késlekedés nélkül nekilátok újra felvenni "emberi" alakomat. A gránitszerű kőborítás áttetszővé válik, és alatta láthatóvá válik, hogyan épülnek össze porcelánszerű testrészeim. Amikor már csupán néhány repedés látható a felső borítást felisszák a törés alakú lyukak, amik azonmód el is tűnnek. Hajam újra grafitszínben játszik, amit össze is szeretnék fogni a szalaggal, ami átalakulásom alatt lehullott kezemről, ám, amikor leguggolnék érte, hirtelen valami miatt a levegőben találom magamat. Soha ilyen ezelőtt még nem történt velem. Ahogy zuhanni kezdek, és látom, hogy a talaj egyre közeledik, az az érzésem támad, hogy most lesz végem. Becsukom a szemeimet, mert bántja őket a menetszél.  Kétsébeesésemet pedig igyekszem hangoztatni is, ugyanis olyan hangosan sikítom el magam, mint még soha. Szerencsére, amikor Xer elkap, egy pillanatra megkönnyebbülök, aztán, amikor kinyitom újra a szemeimet, az az érzésem támad, hogy mindjárt nem leszek képes sikítani sem, mert elkezdek szédülni és ráadásul azt is érzem, hogy elhatalmasodik rajtam a rosszullét. Ha Xer eddig nem jött volna rá, most fedeztem fel, hogy milyen repülni és sem személyem sem testem nem rajong az új tapasztalatért. Tekintettel a negatív behatásra és az ismeretlentől keletkezett félelmemre, egy igen egyszerűen megfogalmazott kérést intéznék hozzá.
-Letennél, mert úgy érzem, hogy mindjárt még könnyebb leszek.
Gyomromnak nagyon nem tetszik a repülés, így szeretnék minél kevesebb időt tölteni a levegőben.
Lumera
Lumera
Gólem

Mottó : Az élet egy játék. Lehetsz a dáma, én majd leszek az ász.

Hol? : a jó öreg anyaföldön

Ismertető jegy : Obszidiánszínű szemek, fekete szalag, harangjátékszerű tiszta hang.
Kaszt : vándor (többnyire)

Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Xerath Kedd Nov. 17, 2015 9:14 pm

*Ahogy a lány megszólal körbe vesz minket a köd, majd kezemben tartva őt ismét a kis viskó előtt állunk majd halkan megszólalok.
-Ne haragudj, szólhattam volna előtte.
*Rakom le a lányt a karjaimból majd a kis építmény felé nézek.
- Ideje volna kicsit megpihenni, ez a kis játék rengeteg erőbe került, s annál is több mágiában... Csak utánad.
*Engedem magam elé a lányt.
Xerath
Xerath
Anyagi - Faunadémon


Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Lumera Kedd Nov. 17, 2015 10:06 pm

Amikor végre lerak a földre, megkönnyebbülésem már közel van a tetőfokához, és nem is várat solat magára. Nem tart sokáig, csupán pár másodperc, és a szédülésem is érezhetően nem akkora, mint odafent. Átmeneti rosszullétről van csupán szó, és nem fog megakadályozni abban, hogy megkeressem a cuccaimat, amiket esetleg elhagytam. Gyorsan átfutom kis szíjazott táskám tartalmát, de úgy tűnik, nem hiányzik semmi. Elő is veszem a vizeskulacsot, és kiöblítem a számat. Amint ezzel megvagyok, szólok Xernek, hogy most még nem feküdnék le, mert van egy kis dolgom.
-Amikor felkerültem a levegőbe, elvesztettem a szalagomat. Miután azt megkerestem, bemegyek, addig pihenj csak le. Hidd el, hamar megtalálom.
Mivel sötétedik, és egy fekete szalagról van szó, így két lehetőség áll előttem. Az egyik, hogy gyújtok egy fákját, és annak a fényével keresem meg, ami nem is jelent bizos sikert, másrészt a tűzzel óvatosan kell bánni. A másik, hogy koncentrálva a részletesebb és messzebre történő látás érdekében, azon képességemet használom, hogy érzékelem a föld formáját és a földön heverő tárgyak alakját. Az utóbbi mellett döntve folyamatosan koncentrálva lépkedek arra, ahol felszálltam. Nemsokára meg is találom a fűben heverve, és éppen egy hangya mászik rajta. A dolgos rovart áthelyezem egy közeli fűszálra, majd megkötöm a szalagot úgy, ahogy szoktam. Amint ezzel kész vagyok, be is nézek a kunyhóba, hogy Xer éppen mit csinál. Ha már alszik, akkor én sem teszek mást; lefekszem a földre és lassan elszenderülök. De ha talán még valami az eszébe jutna nem zárkózok el kéréseinek meggondolásától, vagy kérdéseinek megválaszolásától.
Lumera
Lumera
Gólem

Mottó : Az élet egy játék. Lehetsz a dáma, én majd leszek az ász.

Hol? : a jó öreg anyaföldön

Ismertető jegy : Obszidiánszínű szemek, fekete szalag, harangjátékszerű tiszta hang.
Kaszt : vándor (többnyire)

Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Xerath Csüt. Nov. 19, 2015 6:23 am

* A lány válaszára csak bolintok egyet, s én magam megvárom míg vissza nen ér. Közben beheveredek a rögtönzött szállásba majd szárnyaimmal körbe ölelem magam. Nem mintha hideg lenne viszont nyitott állapotban be se férnék a viskóba. Már alszom mire a lány vissza tér viszont a léptek hallatára felnyílnak szemeim s erősen meredek a lány felé. Régen volt nyugodt éjszakám s ezért nem is alszom túl mélyen.
- Sikeresen megtaláltad amit kerestél?
Xerath
Xerath
Anyagi - Faunadémon


Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Lumera Vas. Nov. 22, 2015 9:53 pm

Nem lehetek valami csendes, ahogy belépek, mert igaz, hogy Xer már jóformán alszik, de fel is kel, kényelmes pozíciójából, és meg is kérdezi, valyon sikerült-e meglelnem, amit kerestem.
-Igen, bár nem volt nehéz. Ha szeretnéd, segítek majd neked, hogy te is megtaláld, amit keresel.
Akármit felel, én ásítok egyet és utána minden további nélkül leülök a fal tövébe, és lábaimat álkarolva ülve alszok el. Csendes eső esik éjszaka, de én erről majd csak akkor szerzek tudomást, amikor napkelte után nem sokkal felkelek, és nedves talajra lépek, ahogy kilépek a kunyhóból. Kellemes érzéz, ahogy belesüpped a lábam a földbe, különösen szeretem az ilyen reggeleket. Csupán néhány fátyolfelhő száll az égen, a kopasz hegy pedig most csillog a fényben a sok pocsolyától. Ő is fáradtan ásít, a barlang a szája. Állatot csupán néhány madarat látok, meg egy anyadisznót, ahogy a malacaival az erdőszélen túrnak a földbe magok után. Széles mosollyal nézem őket, és így várom meg, amíg Xer felébred.
-Jó reggelt! Mi a terved mára? -kérdezem még mindig mosolyogva; majd hozzáteszem- persze csak evés után.
Amint ezt kimondtam, bemegyek, hogy táskámból elővegyem almáimat, amik még elég frissek és ránézésre finomak is. Kettőt veszek ki, majd a pirosabbikat Xer felé nyújtom, hogy egyen belőle. Közben a másikból, melynek pirosába itt ott sárga is vegyül nagyot harapok. Valóban finom; kellemesen édes és egy kicsit savanyú is, mint az almák általában.
Lumera
Lumera
Gólem

Mottó : Az élet egy játék. Lehetsz a dáma, én majd leszek az ász.

Hol? : a jó öreg anyaföldön

Ismertető jegy : Obszidiánszínű szemek, fekete szalag, harangjátékszerű tiszta hang.
Kaszt : vándor (többnyire)

Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Xerath Hétf. Nov. 23, 2015 9:25 pm

*A lányra nézek aki hatalmasat ásít majd nemsokára el is alszik kinézek az ajtón majd sóhajtok egyet.
- Képes lennél akár egy örökkévalóságon is követni egy térképet ami nem létezik....
*Teszem fel a kérdést mind magamnak mind a szunyókáló lánynak. Hósszú esztendőkön át jártam a világot valami értelmet kutatva az életemnek. De hiába róvom ugyanazokat az utakat, keresem földön vízen levegőben. A hegyek gyomraiban, s a tengerek mélyén. S lassan én magam is álomba szenderülök. Majd mire a lány megébred én már a nap felé bámulok, éppen csak vörösleni kezd az ég alja s abból is csak annyit látni amennyit a fák körülöttünk engednek. Majd mocorgást hallok hátra sandítok majd megszólalok amint a lány kibukkan a házból.
- Jó reggelt... A tervem? Az élet labirintusában nincs szükség tervekre, hisz úgysem tudod megjósolni a következő sarkon vajon mi bukkan fel előtted.
*Kezeim hátam mögött s szárnyam alatt vannak összekulcsolva. S én tovább nézem a napfelkeltét mígnem a lány a szemem elé tol egy almát. Rápillantok majd fel a lány arcára, kezem lassan megindul az alma felé s mire az rátelepszik egy emberi kéz fogja meg majd veszi el. Karmokban végződő kezeim elég élesek, ezek az én pengéim a harcok során. Ember formájában egy óvatlan mozdulat is elég, hogy levágjak egy emberi végtagot.
- Köszönöm- harapok bele az almába.
*Tulajdonképpen nincs szükségem efajta élelemre, de mivel megkínált elfogadom. Hisz akkor kell elfogadni amikor megkínálnak s nem akkor kérni mikor nem akarnak adni. Zaj hallatszik az erdőből, valami jár előttünk, s mintha többed magával járna. Alakom gyorsan átformálom majd a női képben jelenek meg, apró vékony kard oldalamon, pont olyan mint amit egy nő kezéhez elképzelne az ember. Maajd egy sejtelmes női hang szól a lány felé.
- Valakik közelednek... -Szippantok hatalmasat a levegőbe- S nem mondanám, hogy baráti szándékkal érkeznek. Gyilkos ösztön kering a levegőben.... Készülj fel....
*Majd percekkel később egy bozontos férfi lép ki a sövény mögül,talán rókára vagy hiúzra hasonlí ,arcán kaján vigyorral. S megszólt minket.
-- Mit keres két ilyen bájos teremtés itt a semmi közepén.
*Keze előhúzza kardját majd még két ember lép ki a fák közül. De érzem még többen vannak ott ahonnan ezek jöttek, ez a gyilkos érzés ami felőlük árad, s még ők neveznek engem démonnak.
- A magunk útját járjuk... Mit akartok?- Kérdezem.
- Előszőr is dobjátok szépen ide a amitek van... Fegyverek értékek...
*Lenézek fegyveremre, majd vissza a furcsa élőlényre.
- Sajnos nem lehet, hozzám nőt ez a kard túl régóta forgatom...
*Meglepődés a lény arcán, erre a válaszra valószínűleg nem számított.
- Akkor elvesszük erővel... Gyerünk fiúk ma nagy buli lesz!
- Értem, ez esetben... - Vonom ki a kardom- Amelyikőtök túléli azt tesz amit csak akar...
*Még hárman lépnek elő, mind egyformák, valószínűleg falkában járnak. Most még hatan vannak de ki tdudja lesznek e még.Fekete árnyak kezdenek keringeni körülöttem majd átsuhannak a pengére, s ellepik ezüstös színét.
-Lumera hogy állsz a harc terén, van tapasztalatod benne?
*Megvárom a válaszát, majd bólintok egyet. Ha nemleges a lány elé állok, bal kezem hátam mögé téve.
- Akkor ez esetben, nem osztozkodok, elintézem őket egytől egyig....
*Mindenki kardért nyúl s feszült a hangulat, mindenki várja hogy a másik lépjen előszőr. A hiedelmekkel ellentétben nem mindig az győz aki az első találatot beviszi. Egy rossz mozdulat, s az ki eddig védekezz vissza támadva életed veszi.
Xerath
Xerath
Anyagi - Faunadémon


Vissza az elejére Go down

Vad vízű vidék Empty Re: Vad vízű vidék

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.